Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděbradská školní liga

2. ročník Poděbradské školní ligy miniházené

Poděbrady 11.10.2019

Odstartoval 2. ročník Poděbradské školní ligy

Po loňském úspěšném prvním ročníku i v letošním školním roce pokračuje Poděbradská školní liga v miniházené, kterou pořádá spolek Házená Poděbrady za podpory města Poděbrady. Stejně jako minulý je součástí projektu Českého svazu házené s názvem Školní liga miniházené.

Druhý ročník byl oficiálně zahájen v pátek 11. 10. 2019 v 9 hodin. Místem konání nebylo jako tradičně venkovní hřiště ZŠ TGM, ale kvůli předpovědi počasí, jím byly tělocvičny nedaleké Základní Škola Václava Havla, za což patří této škole poděkování.

Stejně jako v minulém ročníku se mladí poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1. až 3 třída a starší 4. až 5. třída). V prvním kole poměřilo síly 10 týmu z 5 základních škol z Poděbrad a okolí. Konkrétně Základní Škola T. G. Masaryka Poděbrady, ZŠ Libice nad Cidlinou, Škola JEDNA RADOST, Masarykova základní škola Dymokury a domácí ZŠ Václava Havla Poděbrady. V letošním ročníku se k těmto školám přidá také přípravka pořádajícího klubu Házená Poděbrady, jenž bude startovat v mladší kategorii (1. – 3. třída). Utkání stejně jako loni nebudou v úvodním třech kolech hrána na výsledek, pouze ve čtvrtém kole hráči obdrží medaile a poháry.

V tělocvičnách Základní školy Václava Havla byly vidět známé tváře, které se zúčastnily již minulém ročníku Poděbradské školním ligy, někteří už dokonce začali navštěvovat tréninky v místním klubu Házená Poděbrady. Organizátory musel potěšit fakt, že právě u lehce zkušenějších kluků a holek bylo vidět veliké zlepšení oproti předchozím kolům, avšak ani noví účastnici se v jejich konfrontaci určitě neztratili. Na všem dětech bylo vidět obrovské nadšení ze hry.

Nový ročník obsahuje dvě novinky. První novinkou je to, že střelec branky musí po každém vsítěném gólu povinně střída. Druhou novou věcí oproti prvnímu ročníku jsou shoot outs, neboli samostatné nájezdy. Shoot outs se účastnili všichni hráči daného týmu včetně brankáře. Obě novinky se setkali s pozitivními reakcemi.

Jak už se po skončení turnaje stalo tradicí, tak všichni zúčastnění obdrželi produkty od společností Tesco a Milko. Těmto společnostem určitě patří velké poděkování.

První kolo Poděbradské školní ligy je tedy minulostí, avšak všichni školáci už se určitě těší na další kolo, která proběhne na přelomu listopadu a prosince. Na závěr je třeba poděkovat všem paním učitelkám a pánům učitelům, již se svými žáky přijeli.

img_8315.jpg


2. ročník Poděbradské školní ligy miniházené již brzy...……

plakat-1.kolo.jpg

 


Poděbrady 07.06.2019

První ročník Poděbradské školní ligy miniházené zná vítěze

 

img_20190607_082801.jpg

 

 

Čtvrté a finálové kolo 1. ročníku Poděbradské školní ligy miniházené se moc vydařilo. Na všech zúčastněných dětech byl opět vidět velký pokrok ve všech herních dovednostech. Vítězi 1. ročníku v kategorii starších 4-5. tříd se stali žáci MZŠ Dymokury, nutno poznamenat, že to tentokrát neměli vůbec lehké, když zejména děti ze ZŠ VH Poděbrady jim byli více než vyrovnaným soupeřem a skončili celkově na druhém místě. Vůbec se neztratili žáci ZŠ TGM Poděbrady, kteří byli pouze malý kousek od zisku druhého místa, když v posledním utkání právě s rivaly ze ZŠ VH Poděbrady prohráli pouze o jeden gól. Čtvrté místo v kategorii starších získali děti ze školy Jedna Radost, které si turnaj také moc užili. V kategorii mladších 1-3. tříd neměli v 1. ročníku PŠL konkurenci děti ze ZŠ Libice nad Cidlinou a s přehledem získali pohár za 1. místo. Pohár za druhé místo získali děti ze ZŠ TGM Poděbrady a třetí ZŠ Václava Havla Poděbrady. Mimo soutěž se turnaje v kategorii mladších zúčastnilo družstvo nově založeného klubu Házená Poděbrady a vůbec se neztratilo, když zaznamenalo celkem dvě vítězství. Závěrečného předávání pohárů, medailí a cen se zúčastnili místostarosta města Poděbrady pan Mgr. Roman Schulz a zástupce ředitelky ZŠ TGM Poděbrady pan Mgr. Vlastislav Sýkora, kteří velmi ocenili zápal a zaujetí všech dětí do sportu jménem HÁZENÁ.

První ročník Poděbradské školní ligy se uskutečnil za finanční podpory města Poděbrady a poskytnutím zdravého občerstvení od společností TESCO a MILKO.

Nábor dětí do kategorii přípravek a minižáků spolku Házená Poděbrady probíhá vždy v úterý a čtvrtek od 15:45 hodin v areálu venkovního hřiště ZŠ TGM Poděbrady. Další informace o nově založeném spolku můžete získat na internetových stránkách https://hazena-podebrady.estranky.cz/ nebo na facebooku spolku.

img_20190607_115256.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


img_20190607_102629_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


received_1114782675373482.jpeg


 

0_skolni-liga.jpg

Poděbrady 26.4.2019


Poděbradská školní liga miniházené zahájila 3. kolem jarní část soutěže

Házená se v Poděbradech pomalu začíná zabydlovat. Velkou zásluhu na tom má zejména existence Poděbradské školní ligy miniházené, jejíž 1.ročník se rozeběhl na podzim loňského roku. Na konci dubna proběhly první nábory do družstev přípravky a minižáků do klubu Házená Poděbrady, z.s., ty však budou i nadále probíhat v rámci tréninků. průběhu obou těchto akcí, které pořádal a pořádá spolek Házená Poděbrady, z.s. se s miniházenou seznámilo více než stovka školáků z Poděbrad a okolí. Po odehraném třetím kole Poděbradské školní ligy miniházené nutno říci, že většina z nich s házenou velmi oblíbila.

V pátek 26. 04. 2019 v 9:00 pokračoval první ročník Poděbradské školní ligy miniházené jarní částí, tedy v pořadí již třetím kolem. To se také díky příjemnému počasí uskutečnilo na venkovním sportovním areále ZŠ TGM Poděbrady. Zde byly pro jednotlivá utkání připravena dvě hřiště na miniházenou, společně se zázemím pro jednotlivá družstva, za to patří velký dík vedení ZŠ TGM Poděbrady, díky také němuž mohlo být třetí kolo odehráno. Nutno poznamenat, že pro případ špatného počasí byla připravena varianta přesunu do tělocvičen ZŠ Václava Havla Poděbrady, čehož si také velmi vážíme.

Do prvního ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1-3 třída a starší 4-5 třída) je přihlášeno celkem 5 základních škol z Poděbrad a okolní.

Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady

Základní škola Václava Havla Poděbrady

Škola JEDNA RADOST

Masarykova základní škola Dymokury

Základní škola Libice nad Cidlinou

V samotném pátečním turnaji byl u všech malých házenkářů, kromě obrovského nadšení a radosti ze hry, vidět velký pokrok v jejich hře, na čemž také mají značný podíl školní trenéři a trenérky, kteří se dětem věnují v rámci hodin tělocviku a kroužků ve škole. Zejména v kategorie mladších dětí bylo k vidění obrovské množství pěkných akcí jednotlivých týmů, ať už v podobě vstřelených branek či pěkných zákroků brankařů, za což děti zaslouží velkou pochvalu. Také ve třetím kole výsledky jednotlivých utkání byly pouze evidovány bez používání ukazatele skóre - vítězství v zápase bylo oceněno , prohra . Zde nutné poznamenat, že tento systém počítání výsledků je u všech zúčastněných týmů velmi pozitivně vnímán, už vzhledem k tomu, že se děti plně věnují hře a vůbec se nestresují sledováním ukazatele skóre. Pro zajímavost v průběhu celého třetího kola padlo celkem 195  branek.

Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci obdrželi stejné ceny, za což je nutné poděkovat městu Poděbrady, společnosti TESCO a společnosti MILKO. Nejvíce se ve třetím kole dařilo v kategorii starších opět MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ Libice n./C a ZŠ TGM Poděbrady.

Nábor dětí do kategorii přípravek a minižáků spolku Házená Poděbrady probíhá vždy v úterý a čtvrtek od 15:45 hodin v areálu venkovního hřiště ZŠ TGM Poděbrady. Další informace o nově založeném spolku můžete získat na internetových stránkách https://hazena-podebrady.estranky.cz/ nebo na facebooku spolku.

 

img_20190426_114742.jpg

img_20190426_114943.jpg

img_20190426_104950.jpg

 

 

Po nové roce jsme opět zajeli do škol které se účastní Poděbradské školní ligy

Dne 28.2.2019 jsme v rámci lekcí miniházené navštívili ZŠ Václava Havla Poděbrady. Vzhledem k tomu, že to byla naše první návštěva hodiny tělocviku dětí, které se účastní starší kategorie Poděbradské školní ligy miniházené, byla větší část lekce věnována základním herním dovednostem. Na všech zúčastněných dětech bylo vidět, že se s paní školní trenérkou plně připravují na jarní část školní ligy. Závěrem musíme konstatovat, že také na ZŠ Václava Havla Poděbrady jsou velmi šikovné a sportovně založené děti, byla radost si s nimi zatrénovat.

V dnech 12. a 13.2.2019 proběhli lekce minihazené na školách, které jsou zapojené do Poděbradské školní ligy minihazené. V úterý jsme opět po novém roce zavítali do Masarykovy základní školy v Dymokurech, zde si poprvé miniházenou vyzkoušeli děti z 1. až 3. třídy a musíme konstatovat, že jsou moc šikovné. Dále jsme se zde věnovali starším dětem ze 4. a 5. třídy u nich byla opět vidět velká chuť, si házenou zahrát a naučit se novým věcem. Ve středu jsme zase navštívili kroužek miniházené na ZŠ TGM Poděbrady. Zde bylo také hodně vidět, jak se děti připravují a těší na jarní kola Poděbradské školní ligy miniházené. Musíme pochválit obě školní trenérky Ivu a Jiřinu, jak se dětem věnují.
Během následujících dnů navštívíme i další účastníky Poděbradské školní ligy, už se moc těšíme.

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a baskebalové hřiště


 


Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem


7.12.2018 - Sokolovna Poděbrady


V pátek 7. 12. 2018 v 9:00 pokračoval první ročník Poděbradské školní ligy miniházené svým druhým kolem. To se vzhledem k ročnímu období uskutečnilo v Poděbradské sokolovně. Zde bylo možné připravit pro jednotlivá utkání pouze jedno hřiště, za to patří velký dík Sokolu Poděbrady, díky němuž mohlo být druhé kolo odehráno. Nyní již můžeme konstatovat, že během dvou úvodních kol si tento pro Poděbrady neznámý sport v rámci Poděbradské školní ligy vyzkoušelo více než 80 dětí. Do prvního ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1-3 třída a starší 4-5 třída) je přihlášeno celkem 5 základních škol z Poděbrad a okolní.

img_20181207_112249.jpg

Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady

Základní škola Václava Havla Poděbrady

Škola JEDNA RADOST

Masarykova základní škola Dymokury

Základní škola Libice nad Cidlinou

 

 

img_20181207_091106.jpgV samotném pátečním turnaji, ve kterém se představila celá řada nových sportování chtivých dětí. U všech malých házenkářů, kromě obrovského nadšení byl vidět velký pokrok v jejich hře, na čemž mají velký podíl školní trenéři, kteří se dětem věnují v rámci kroužků ve škole. K vidění bylo velké množství pěkných akcí jednotlivých týmů, v podobě vstřelených branek či pěkných zákroků brankařů, za které by se nemuseli stydět děti, které se házené věnují aktivně. Také ve druhém kole výsledky jednotlivých utkání byly pouze evidovány bez používání ukazatele skóre - vítězství v zápase bylo oceněno , prohra . Zde nutné poznamenat, že tento systém počítání výsledků byl u všech zúčastněných týmů velmi pozitivně vnímán, už vzhledem k tomu, že se děti plně věnují hře a vůbec se nestresují sledováním ukazatele skóre. Pro zajímavost v průběhu celého druhého kola padlo celkem 175 branek.

Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci obdrželi stejné ceny, za což je nutné poděkovat městu Poděbrady, společnosti TESCO a společnosti MILKO. Nejvíce se v úvodním kole dařilo v kategorii starších MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ Libice n./C.


 

První nábor dětí do kategorii přípravek a minižáků bude spolek Házená Poděbrady pořádat na jaře roku 2019. Další informace o nově založeném spolku můžete získat na internetových stránkách https://hazena-podebrady.estranky.cz/. 


Poděbradská školní liga miniházené byla zahájena


19.10.2018 - hřiště TGM Poděbrady

 

Házená v Poděbradech již žije svou přítomností a myslí na budoucnost. Sport, který na Poděbradsku potažmo v celém nymburském okrese nemá „zatím“ žádnou tradici se pomalu probouzí do života.

V pátek 19.10.2018 v 9:00 byla oficiálně zahájena svým prvním ročníkem Poděbradská školní liga miniházené. První kolo lze považovat za první oficiální akci nově vzniklého spolku Házená Poděbrady, z.s., který v letošním roce zahájil svou činnost. Jednalo se vůbec o první seznámení dětí z poděbradských a okolních škol se sportem, jménem házená. Všechny zúčastněné děti přes úvodní ostych a respekt, postupně svou nervozitu otřepaly a na hřišti předváděly velmi pěkné akce ať už v podobně vstřelených branek či zákroků brankařů. Na konci turnaje byly všechny děti za předvedené výkony „zdravě“ odměněny v podobě čerstvého ovoce a pečiva, které pro turnaj darovala společnost TESCO a mléčných výrobků od Polabských mlékáren. Velké poděkování patří vedení Základní školy T.G. Masaryka Poděbrady, které pro pořádání jednotlivých kol Poděbradské školní ligy poskytlo areál svého venkovního hřiště a aktivně se podílelo na pořádání prvního kola. Značnou pomoc také poskytla Poděbradské sportovní s.r.o., která sportoviště spravuje a zajistila na lajnování dvou hřišť na miniházenou.

Do prvního ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se budou poděbradští školáci utkávat ve dvou kategoriích( mladší 1-3 třída a starší 4-5 třída) se přihlásilo celkem 5 základních škol z Poděbrad a okolní.

Základní škola T.G. Masaryka Poděbradyskolni-liga-2019.png

Základní škola Václava Havla Poděbrady

Škola JEDNA RADOST

Masarykova základní škola Dymokury

Základní škola Libice nad Cidlinou

V samotném pátečním turnaji, vzhledem k tomu, že se jednalo u všech dětí o první turnaj a seznamování dětí s pravidly miniházené, výsledky jednotlivých utkání byly pouze evidovány bez používání ukazatele skóre - vítězství v zápase bylo oceněno , prohra .

Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci obdrželi stejné ceny. Nejvíce se v úvodním kole dařilo v kategorii starších MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ T.G.M. Poděbrady.


 

Co je to Poděbradská školní liga miniházené?

Je dlouhodobou soutěží minimálně 3 základních škol z Poděbrad a okolí v miniházené se zjednodušenými pravidly házené na zmenšeném hřišti (miniházené 4+1). Dlouhodobou soutěží se pro tyto účely rozumí seriál minimálně 4 turnajů (2 turnaje září - prosinec, 2 turnaje leden - červen) s účastí všech zúčastněných škol.

Systém soutěže je stanoven tak, aby všechna školní družstva v průběhu soutěže sehrála stejný počet utkání s ostatními družstvy, nedohodnou-li se zúčastněné školy jinak. Přičemž dlouhodobá tabulka soutěže se nestavuje. Školní družstvo se skládá z libovolného počtu hráčů nebo hráček, nejméně by jich však mělo být 5. Při utkání se hráči mohou libovolně střídat. Na hřišti však jsou vždy pouze 4 hráči a jeden brankář. Družstva mohou být chlapecká, dívčí nebo smíšená. O přípravu školních družstev se starají tzv. Školní trenéři miniházené, kteří jsou metodických vedeni kvalifikovaným trenérem házené z místního sportovního klubu, který je garantem celého projektu Českého svazu házené školní ligy miniházené.


 

Jaké jsou vize spolku Házená Poděbrady?

Spolek byl založen v srpnu letošního roku a jeho jedním z hlavních cílů nabídnout dětem z Poděbradska možnost realizovat se ve sportu, který zde nemá žádnou minulost. Prvním předstupněm samotného rozjezdu házenkářského klubu je spuštění Poděbradské školní ligy v miniházené. V případě, že je miniházená, kterou si v rámci Poděbradské školní ligy vyzkouší, osloví, budou mít následně možnost se jí věnovat aktivně v rámci sportovního klubu. První nábor dětí do kategorii přípravek a minižáků bude probíhat na jaře roku 2019.

 


Poděbradská školní liga miniházené


14.6.2018 Poděbrady


Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport. Sport, který patří do rodiny sportů olympijských, tedy Házenou. Přesněji miniházenou se zjednodušenými pravidly házené na zmenšeném hřišti a sníženým počtem hráčů v poli. V rámci projektu Českého svazu házené „ Házená pro budoucnost“ také v Poděbradech od podzimu letošního roku vznikne tzv. Poděbradská školní liga miniházené. Pro zajímavost školní liga v Poděbradech bude celkově již devadesátá školní liga, která do současné doby v celé České republice vznikla. Jedná se o dlouhodobou soutěž minimálně 3 základních škol případně zájmových organizací pro děti, kterou se rozumní seriál minimálně 4 turnajů s účastí všech zúčastněných škol, vždy 2 turnaje v měsících září – prosinec a 2 turnaje v měsících leden – červen. Školní ligu hrají školní družstva, která se skládají z libovolného počtu hráčů nebo hráček. Na hřišti však jsou vždy z každého družstva pouze 4 hráči a jeden brankař. Družstva mohou být chlapecká, dívčí nebo smíšená, v případě Poděbradské školní ligy se bude hrát ve dvou kategoriích a sice 1 až 3 třída a 4 až 5 třída.

Účast 1. ročníku školní ligy zatím přislíbily všechny stávající Poděbradské základní školy, tedy Základní škola Václava Havla, Základní škola T.G. Masaryka, Základní škola JEDNA RADOST, a dále Základní škola Libice nad Cidlinou a Masarykova základní škola Dymokury.

Všechny turnaje Poděbradské školní ligy budou vesměs odehrány v areálech „Hřiště Vala“ a ZŠ TGM , které spravuje společnost Poděbradská sportovní s.r.o. a organizačně je bude mít na starosti nově vzniklý spolek Házená Poděbrady. Ten následně nabídne poděbradským dětem, které si miniházenou vyzkouší v rámci školní ligy a jako sport je osloví, věnovat se jí i aktivně ve sportovní klubu.


plakat---1-rocnik.jpg

 
 


Poslední fotografieMail list


Archiv

Kalendář
<< 11 / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 6589
Měsíc: 559
Den: 15